Ақтөбе облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы» мемлекеттік мекемесінің «Кеңес Одағының Батыры Әлия Молдағұлованың облыстық мемориалды музейі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, материалдық және рухани-мәдени ескерткіштерді кеңінен насихаттау, зерттеу, сақтау және есебін жүргізу функцияларын жүзеге асыру үшін мекеме ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған, заңды тұлға мәртебесіне ие коммерциялық емес мекеме болып табылады.

Мемлекеттік мекеме қызметінің мәні экскурсияларға шығу, музей қорына экспонатар жинау, көрмелер, экскурсиялар  ұйымдастыру, кездесулер өткізу.

Мемлекеттік мекеменің орналасқан жері: 030000 Қазақстан Республикасы, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Ә.Молдағұлова даңғылы, 47 үй.

Директоры: Қалтаева Елена Сәрсеналықызы

Тел.: 8(7132) 52 15 98